Придбане майно у Білоцерківському районі Київської області, лот складався з декількох земельних ділянок та будинка. В районі 5 нотаріусів (2 державних і 3 приватних), звернулись до всих 5, четверо з них відмовили (в усній формі) посилаючись на те ..." А я такого не робив (ла), а я не знаю.... а я не вмію...". Один нотаріус мотивує усну відмову тим, що в лот включено декілька обєктів, а відповідно до Наказу Міністерства юстиції України 29.09.2016 № 2831/5, лот - одиниця арештованого майна, що виставляється для продажу на електронних торгах або торгах за фіксованою ціною. Тобто нотаріус стверджує, що в лот не може бути включено декілька об
єктів....
1. Підскажіть як побороти нотаріальну безграмотність в Білоцерківському районі
2. Чи може державний реєстратор зареєструвати придбане майно замість нотаріуса і на яких підставах.
3. Чи є розяснення або судова практика щодо включення декількох об
єктів в один лот?
4. Я знаю, що відмова нотаріуса має бути письмова і оскаржується в судовому порядку, але завдання стоїть оформити майно, а не судитись з нотаріусами.
Дякую!
Нотаріус відмовляє у видачі свдоцтва
DeD Доброго дня,
Ось відповіді на ваші питання, а також можливий спосіб вирішення вашого питання:
По-перше, зареєструвати придбане майно може лише нотаріус.
Відповідно до п. 8, ч. 2 Розділу 10 Наказа Про затвердження Порядку реалізації арештованого майна від 29.09.2016 № 2831/5 (далі Порядок”) у випадку придбання нерухомого майна документом, що підтверджує виникнення права власності на придбане майно, є свідоцтво про придбання нерухомого майна з прилюдних торгів, яке видається нотаріусом на підставі акта про проведені електронні торги.
Тобто, законодавцем визначено лише нотаріуса як суб’єкта видання такого свідоцтва, що підтверджує виникнення права власності на придбане майно.
По-друге, жодної практики чи роз’яснення по включенню декількох об’єктів в один лот немає.
Можна включати декілька об’єктів в один лот, як комп’ютер, стіл, стілець, а також земельну ділянку та дім на якій він знаходиться. (Но в Вашому випадку це не підходить)
Однак, Організатор (СЕТАМ) здійснює внесення до Системи інформації про арештоване майно (формування лота) та його реалізацію за заявкою відділу державної виконавчої служби або приватного виконавця. Виконавець у строк не пізніше п'яти робочих днів після ознайомлення сторін із результатами визначення вартості чи оцінки арештованого майна готує проект заявки на реалізацію арештованого майна, який містить інформацію, передбачену абзацом третім – шістнадцятим пункту 2 цього розділу. Перевірка змісту заявки на відповідність вимогам законодавства Організатором не здійснюється. За відповідність документів, на підставі яких вноситься інформація до Системи, а також за достовірність інформації, зазначеної у заявці, відповідають посадові особи відділу державної виконавчої служби (приватний виконавець). Виконавець призначає зберігача у порядку, встановленому статтею 58 Закону України «Про виконавче провадження», керуючись принципом забезпечення схоронності та цілісності майна.
Організатор перевіряє повноту заповнення заявки. У разі невідповідності заявки вимогам, передбаченим пунктом 2 Розділу 2 розділу Порядку, Організатор через особистий кабінет відділу державної виконавчої служби (приватного виконавця) повідомляє начальника відділу державної виконавчої служби (приватного виконавця) про необхідність усунення недоліків протягом трьох робочих днів.
Пунктом 3,5 розділу ІІІ Порядку встановлено, що Організатор вносить до Системи інформацію про майно та формує лот торгів (інформаційне повідомлення про електронні торги (торги за фіксованою ціною) на підставі отриманої ним заявки не пізніше ніж на третій робочий день з дати її отримання. Лот вноситься за типом, найменуванням, категорією відповідно до класифікації, яка підтримується Системою, що забезпечує вільний та прямий пошук за відповідними пошуковими критеріями (вид майна, назва, модель, регіон зберігання, стартова ціна, номер виконавчого провадження згідно з автоматизованою системою виконавчого провадження тощо).
Оскільки СЕТАМ, як Організатор, перевіряє інформацію про майно та формує лот, то необхідно звернутися із заявою до ДП Сетам з описом виниклої ситуації, а також з проханням надати інформацію щодо повноти заповнення заявки державним (приватним) виконавцем, а також з питанням чи можна реалізовувати в одному лоті декілька земельних ділянок та будинок. (Це в основному робиться для вашого нотаріуса, щоб мав офіційний документ)
Крім цього, Порядком не встановлено, але з нотаріальної практики вбачається, що можна провести державну реєстрацію по одному свідоцтву трьох об’єктів. (примітка: є контакт досвідченого нотаріуса, який вже робив реєстрації декількох об’єктів по одному свідоцтву, але не в Вашому регіоні. Якщо Вашому нотаріусу буде необхідна думка іншого нотаріуса-спеціаліста, можу надати контакти такого нотаріуса.)
А в мене іньше. Підприємство придбало квартиру в Жовтих Водах Дніпропетровська область. Звернулись до державного нотаріуса з приводу реєстрації: акт торгів, Постанова про зняття арешту й документи по підприємству. Документи не приймают. Він в місті один.В Дніпрі перевірили вказані документи, зауважень не має, але реєструвати відправили в Жовті Води. Є які небудь варіанти вирішення питання?
Только давити на нотаріуса.....якщо відмовля зоов язан выдати постанову про відмову у вчинені нотаріальних дій.Далі в обласне управління юстиції зі скаргою.....якщо не допоможе-оскаржувати бездіяльність нотаріуса до суду....
Або ще раз поспілкуватись з нотаріусом....иайно можна оформлювати тільки за місцем знаходження нажаль для вас...
alternativanet Доброго дня, чим аргументує відмову?
У Жовтих водах 1 державний нотаріус, чи 1 нотаріус взагалі?..
Скаржитись на нього можна, але це час, який гратиме проти Вас.
частники есть...идите к ним! И сходу нескольких нашел....
dem приватний нотаріус відмовляє в державній реєстрації. Не мотивує ні чим. Переліка документів для реєстрації не має. Дійшло до того, що сказали представити свідоцтво на спадщину колишнього власника-боржника тобто документі підприємства й наказ про придбання майна по підприємству та про призначення керівника, що підтверджується витягом з ЄДР, протокол та акт про проведенні торги не є документами для реєстрації. Та закінчилось це терміновою госпіталізацією до місцевої лікарні с діагнозом інсульт. (ГНМК) Скарга до Міністерства юстиції до цього часу без відповіді.
alternativanet А кого госпитализировали, Вас как заявителя или Нотариуса как потенциального исполнителя?
copycon меня госпитализировали(((
alternativanet
Дело не мое, конечно, но Вам с таким здоровьем на СЕТАМ лучше вообще не заглядывать. Я их лучших побуждений, т.к. тут кроме нервов и проблем ничего не найдете...
dem спасибо за совет, раньше проблем не было, приобреталось на физ.лицо.
Это первое приобретение на юр.лицо
Вам уже написали высше- частники есть...идите к ним!
aksel Ходили. відмовляют. "Не хай робить державний!". А державний один(((
Lexus777 Частники отказывают. Мы это не делали и не знаем как. Пусть делает государственный! В Днепре в юстиции умывают руки: ничем помочь не можем!
В невеликих районнах нотариуси відмовляються видавати свідоцтва, бо торги часто оскаржують, а нотаріусів там не багато, і є на чому заробити. Довіреності, спадщина, купівля-продаж. Ціни на послуги такі ж самі як в великих містах, помічники коштують копійки, а бажаний місячний заробіток - менший ніж у обласних центрах.
Але тут дуже багато невідомих.
1. В невеликому місті всі всіх знають, тому велика вірогідність попадання у приятеля нотаріуса.
2. Якщо боржник подавав признаки життя по Корт гов юа - то розумний нотаріус відмовить у реєстрації свідоцтва навіть в обласному центрі. Сьогодні всі розумні, знають де девитись. Тому відмова від видачі свідоцтва по завідомо проблемному лоту - очікуваний результат.
3. Ми не знаємо Вашої манери спілкування. Буває що жінки (а більшість нотаріусів жінки) з першого погляду неподобаються одна одній, легкий натяк на особисту образу також може сильно зіпсувати домовленості.
Головне в районі - домовлятись. Ціна, зобовязання продати через цього ж нотаріуса (двічі заробить), приклади аналогічних реєстрацій.
В пошуку по СЕТАМу дивитесь які обєкти там були продані, потім за адресами робите інформдовідки, і уже з них видно хто оформлював право власності. Зі своїм актом та інфордовідками ідете до такого нотаріуса і торгуєтесь/вмовляєте до останнього.