Добрый день, я являюсь победителем торгов по лоту 305060. Лот уже оплачен.
Но!!!
Когда я забрала протокол у частного исполнителя Близнюкова, то увидела что деньги не пошли на счет погашения задолженности перед налоговой. А были перечислены от исполнителя частному лицу, подавшему в суд на предприятие, которому принадлежало авто. На лот наложена податкова застава.
Исполнитель говорит, что у него нет полномочий снимать податкову заставу, остальные аресты снял. ( с горем пополам, пришлось ездить к нему раз 5 и каждый раз выпрашивать документы то для нац.полиции, о снятии розыска, то постанову о снятии арестов (которые он снял изначально только на бумаги, ничего не внеся в программу).
В ТСЦ соответственно авто не перерегистрируют, т.к. в "Реєстрі обтяжень рухомого майна" згідно актів описів № 1 від 15.01.2015р. та №13 від 16.06.2016р. числиться имущество предприятия должника.
Но входит ли действительно данный автомобиль в эти акты описи конечно же неизвестно.
На мой вопрос исполнителю, брал ли он разрешения с налоговой на реализацию имущества, начал откровенно хамить и говорить, что "свои" аресты я снял, а с налоговой разбирайтесь сами, мол купили ж авто дешевле чем на рынке.
Как я понимаю исполнитель нарушил налоговый кодекс.
(92.3. У разі здійснення операцій з майном, яке перебуває у податковій заставі, без попередньої згоди контролюючого органу платник податків несе відповідальність відповідно до закону.)

П.С. письмо в налоговую набросала, завтра понесу. Но ждать ответа сказали до 30 дней, что вообще не радует. Тем более уверена, что придет отказ, т.к. согласно ст. 93 ПКУ, оснований для снятия налогового залога нет. Подскажите как быть в такой ситуации?

Поделитесь опытом кто подавал в суд на налоговую (в случае отказа)? и как быть с частным исполнителем, который нарушил налоговый кодекс?

    shtondik
    О чем Вы здесь все говорите? Я же писал, что налоговый залог не отличается от других залогов. Он не имеет преимущественной силы над другими видами обременений. @VVD , напишите, пожалуйста, какие именно статьи налогово кодекса нарушает ПРИНУДИТЕЛЬНАЯ продажа залогово имущества.
    Жаль только что частные исполнители не обьясняют людям закон, а ссылаются на дешевизну лота...

    Pavlyshyn Спасибо Вам за ответ!
    Отдала сегодня в налоговую заявление. Фото заявление прикрепила.
    В телефонном разговоре с представителем налоговой, у меня спросили через кого было куплено авто, на мой ответ, что исполнитель Близнюков. Представитель налоговой ответил: "ха-ха, знаем мы такого, вы не первая и не последняя с такой проблемой. Вы ничего не добьетесь. Ждите отказа в течении 30 дней".
    Я так понимаю, что жду отказала от налоговой, отказ от ТСЦ и иду в суд с иском ссылаясь на ст. 391 Цивільного кодексу. Других путей решения проблемы не вижу.

    Андрей Иванович, нет ли у вас представителей в Харькове, чтоб обратиться за помощью в составлении иска?

    image http://forum.setam.net.ua/assets/images/659-QUGmxIKb3kfnVbP3.jpeg

      Pavlyshyn
      Я причем?)))

        По поводу этого налогового залога, вообще все странно:
        1. ст.93 и 95 Налогового кодекса говорят, что у налоговой нет оснований для снятия налогового залога, пока им деньги не капнут соответственно.
        2. Наказ № 586 от 16.06.17 "Про затвердження Порядку застосування податкової застави контролюючими органами" тоже не дает оснований.
        3. ПКУ 90.1 Пріоритет податкової застави щодо пріоритету інших обтяжень встановлюється відповідно закону.
        4. ЗУ ""Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрація обтяжень
        ст. 38-42
        5. ПРИНУДЕТЕЛЬНАЯ продажа залогового имущества не нарушает ПКУ
        6. Закон ""Про заставу
        ст 28. Застава припиняється
        - у разі примусового продажу заставленого майна
        7. ст 391 ЦКУ Захист прав власності

        Убеждена, что как бы я не пыталась доказать налоговой, что реализация имущества была принудительной и выполнялась частным исполнителем по решению суда. Они будут отписывать, что согласно ПКУ у них нет оснований для снятия налогового залога. Это какой-то замкнутый круг....

          Это Вы GLE харьковский купили?)) Я с 10.12 уже буду в Украине - попытаюсь помочь. Иск пока что преждевременный.

          • shtondik відповіли на це повідомлення.

            Pavlyshyn tucson. Спасибо, буду ждать когда вы будете в Украине.

              А обратились к Павлишину до покупки - было бы дешевле )
              P.S. Ежики кололись, но продолжали жрать кактус )

              anabioz вот к сожалению, не знала я об этом до покупки.
              Полезна на форум уже при наличии проблемы.
              Как говорится: "лох-это судьба" или же "первый блин комом".
              П.С. самоиронию никто не отменял) в принципе как и налоговый залог)

              shtondik
              Не переживайте! "Борітеся - поборете" (с)!

              місяць пізніше

              Добрый день.у меня тоже проблема с налоговым арестом по лоту 309481 Фиат добло.продавец Близнюков.подавал заявление на снятие ареста,подождал 30 дней и сегодня 17.01.19. получил отказ.где сказано,что арест может быть снят при полном погашении долга всего предприятия,а он составляет 2020362 грн.подскажите ,что дальше делать?

                kotser82 309481

                судиться с налоговой, почитайте форум, здесь много было таких ситуаций

                  Подскажите правильный образец и текст заявления,и в какой суд обращаться,по месту прописки или в районе где находится налоговая.

                    Не могу найти ,если не затруднит жду помощи.или подскажите к кому обратиться в Харькове.

                      Ребята скоро закончится рабочий день,а потом выходные, ответьте пожалуйста что -нибудь.

                      kotser82 Товарищ ! Составление исковых заявлений (да и просто юридические консультации) стоят денег. Ищите юриста (адвоката) который вам окажет эти услуги. Там целая цепочка документов и заявлений, получать вам юридическое образование здесь, не имеет смысла.

                      Вы, приобретая здесь имущество (да и все остальные) делаете это только с целью выгодоприобретательства (с корыстных побуждений)

                      kotser82
                      Правильно Вам здесь советуют - обратитесь к юристу (адвокату), для разрешения Вашего вопроса. Просто так здесь никто исковые заявления писать не будет.

                      Кроме меня. :)

                      Для всех у кого проблема с налоговым залогом ниже шаблон письма. Обезличил после клиента. И большое спасибо Ане из Харькова, которая оплатила написание заявления!!!

                      Можно использовать как базу для иска. Если машина была залогом у банка, нужно добавить один абзац, который акцентирует на этом внимание (в нижеизложенном кейсе небанковский залог). На выделение жирным не смотрите, форум немного поковеркал.

                      Східне управління Головного управління ДФС у Харківській області
                      61007, м.Харків, вул.Бекетова, 1
                      тел.: (0572) 93-00-27;
                      e-mail: gu.kh@sfs.gov.ua

                      Заявник:


                      РНОКПП _________
                      61047, м. Харків,
                      ______
                      тел.:
                      _____________

                      ЗАЯВА
                      про вилучення запису про податкову заставу з державних реєстрів
                      Мною, ____________, РНОКПП _______, ..2018 року за ________________ (____________________________________) гривень 00 коп. у системі електронних торгів СЕТАМ, в рамках виконавчого провадження № __, було придбано лот _, а саме автомобіль____________________________, що належав боржнику ____ (Копія протоколу про проведення електронних торгів, а також акта про проведенні електронні торги, додаються).
                      При зверненні до територіального сервісного центру МВС України, мені було відмовлено в перереєстрації права власності на належна авто у зв’язку з наявністю публічного обтяження №
                      ____, тип обтяження «податкова застава», що накладене на підставі акту опису Індустріальної ОДПІ міста Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області.
                      Листом Східного управління Головного управління ДФС у Харківській області від 22.12.2018 за вих. №
                      ___ мені було повідомлено, що через наявну заборгованість колишнього власника зі сплати податків, зборів та платежів вище зазначений автомобіль знаходиться у податкові заставі та може бути звільнений із податкової застави лише у випадку погашення ТОВ __________ податкового боргу у повному обсязі.
                      Вважаю, що подібна позиція Східного управління Головного управління ДФС у Харківській області є незаконною і такою, що порушує моє право власності на придбане арештоване майно.

                      Порядок реалізації майна з електронних торгів затверджено постановою Міністерства юстиції України «Про затвердження Порядку реалізації арештованого майна» від 29.09.2016 № 2831/5 (далі – Порядок).
                      Відповідно до пунктів 4-7 розділу X Порядку, після повного розрахунку переможця за придбане майно (у тому числі сплати винагороди Організатору) на підставі протоколу про проведення електронних торгів, який надійшов на електронну адресу, державний виконавець протягом п’яти робочих днів складає акт про проведені електронні торги і затверджує його у начальника відділу, якому він безпосередньо підпорядкований.
                      Начальник відповідного відділу державної виконавчої служби має затвердити акт про проведені електронні торги не пізніше наступного робочого дня після його подання виконавцем.
                      Затверджений начальником відділу державної виконавчої служби акт державний виконавець видає або надсилає переможцеві електронних торгів не пізніше наступного робочого дня з дня його затвердження. Копія акту надсилається стягувачу, боржнику та через особистий кабінет відділу державної виконавчої служби Організатору.
                      Не пізніше наступного робочого дня з дня видачі/надсилання акту про проведені електронні торги переможцю державний виконавець виносить постанову про зняття арешту з реалізованого майна, накладеного органами державної виконавчої служби (крім арешту, накладеного на виконання рішення суду про вжиття заходів для забезпечення позову). Копії постанови державного виконавця про зняття арешту з реалізованого майна надсилаються не пізніше наступного робочого дня після її винесення переможцю та відповідному органу (установі) для зняття арешту.
                      Згідно з пунктом 8 розділу X Порядку, акт про проведені електронні торги є документом, що підтверджує виникнення права власності на придбане майно, у випадках, передбачених законодавством.
                      Таким чином, закон від мене не вимагає будь-яких додаткових платежів, у тому числі повного погашення заборгованості колишнього власника для виникнення та реєстрації права власності на реалізоване у примусовому порядку майно.
                      Відповідно до пункту 88.1. статті 88 Податкового кодексу України (далі за текстом – «ПКУ»), з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.
                      Згідно статті 1 Закону України «Про заставу», застава - це спосіб забезпечення зобов'язань, якщо інше не встановлено законом.
                      Відповідно до положень статті 20 Закону України «Про заставу», заставодержатель набуває право звернення стягнення на предмет застави в разі, якщо в момент настання терміну виконання зобов'язання, забезпеченого заставою, воно не буде виконано, якщо інше не передбачено законом чи договором.
                      Як встановлено статтею 18 Закону України «Про заставу», наступні застави вже заставленого майна допускаються в разі, якщо інше не передбачено законом і попередніми договорами застави.
                      Якщо предметом застави стає майно, яке вже є заставним забезпеченням іншого зобов'язання (боргу), заставне право попереднього заставодержателя (попередніх заставодержателів) зберігає силу.
                      Вимоги заставодержателя, у якого право застави виникло пізніше, задовольняються з вартості предмета застави після повного забезпечення вимог попередніх заставодержателів, крім випадків, передбачених частиною п'ятою цієї статті.
                      А частиною 5 статті 18 Закону України «Про заставу», передбачено, що якщо предметом застави є рухоме майно, заставодержатель зареєстрованої застави має переважне право на задоволення вимог із заставленого майна перед заставодержателями незареєстрованих застав та заставодержателями застав, які зареєстровані пізніше. Переважне право заставодержателів одного і того ж майна, що зареєстровані в один і той же день, визначається моментом реєстрації застави. Переважне право у задоволенні вимог із заставленого рухомого майна визначається на підставі моменту реєстрації застави та моменту реєстрації змін щодо предмета застави в частині цих змін.
                      Пунктом 90.1. статті 90 ПКУ, встановлено, що пріоритет податкової застави щодо пріоритету інших обтяжень (включаючи інші застави) встановлюється відповідно до закону.
                      Згідно із статтею 38 Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» (далі за текстом – «Закону»), якщо рухоме майно, яке є предметом публічного обтяження, є також предметом інших обтяжень, задоволення прав обтяжувача за публічним обтяженням або особи, на користь якої встановлено публічне обтяження, здійснюється в черговості згідно з пріоритетом публічного обтяження.
                      Статтею 39 Закону передбачено, що пріоритет публічного обтяження встановлюється з моменту його реєстрації. Зареєстровані публічні обтяження не мають пріоритету над обтяженнями того ж рухомого майна, які були зареєстровані раніше моменту реєстрації публічного обтяження, а також обтяженнями, які мають вищий пріоритет згідно з правилами, встановленими розділом III цього Закону.
                      Статтею 12 Закону закріплено, що на підставі реєстрації встановлюється пріоритет обтяження, якщо інші підстави для виникнення пріоритету не визначені цим Законом. Задоволення прав чи вимог декількох обтяжувачів, на користь яких встановлено обтяження одного й того ж рухомого майна, здійснюється згідно з пріоритетом, який визначається в порядку, встановленому цим Законом.
                      Згідно статті 14 Закону, якщо інше не встановлено цим Законом, зареєстроване обтяження має вищий пріоритет над незареєстрованими обтяженнями. Пріоритет зареєстрованих обтяжень визначається у черговості їх реєстрації, за винятками, встановленими цим Законом. Обтяжувачі, які зареєстрували обтяження одного і того ж рухомого майна одночасно, мають рівні права на задоволення своїх вимог.
                      Статтею 15 Закону встановлено, що обтяжувач (продавець) рухомих речей, які є предметом купівлі-продажу в кредит з відстроченням або розстроченням платежу, набуває пріоритет з моменту реєстрації відповідного обтяження. Такий пріоритет є вищим за інші обтяження майна боржника, встановлені на користь інших обтяжувачів, навіть якщо такі обтяження були зареєстровані раніше.
                      Як вбачається із відомостей з Державного реєстру обтяжень рухомого майна до вищезазначеного транспортного засобу до накладання податкової застави уже було застосовано інший вид обтяження, а саме арешт рухомого майна, який накладений на підставі постанови про арешт майна та оголошення заборони на його відчуження від 11.12.2013.
                      Пунктом 4 частини першої статті 28 Закону України «Про заставу» передбачено, що застава припиняється в разі примусового продажу заставленого майна.
                      Таким чином, усі застави транспортного засобу ________, __ р.в., ДНЗ ____, номер кузова _, сірого кольору, що належав боржнику ТОВ ВП _______ повинні бути припинені з моменту його продажу – а саме з дня складення державним виконавцем акту про проведені електронні торги.
                      Враховуючи вище викладене та керуючись ст. 90.1 ПКУ, ст.ст. 1, 18, 20 ЗУ «Про заставу», ст. ст. 12, 14, 15, 39 ЗУ «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень»,
                      ПРОШУ:
                      1. Вилучити із Державного реєстру обтяжень рухомого майна записи про податкову заставу автомобіля
                      ___________, р.в., ДНЗ ___, номер кузова ____, сірого кольору, що належав ТОВ ВП _____ (ЄДРПОУ __) .
                      2. Надіслати повідомлення про вилучення записів про податкову заставу за адресою: 61047, м. Харків,
                      _________
                      3. У випадку не належного розгляду моєї заяви я буду змушена звернутись до вищестоящого органу ДФС з вимогою провести позачергову перевірку компетентності відповідальних за виконання моєї заяви працівників, та до суду з позовом про визнання бездіяльності податкового органу протиправною, зобов’язання вчинити певні дії та стягнення судових витрат і витарт на правову допомогу.
                      Додатки:
                      1. Копія акту про торги.
                      2. Копія витягу з ДРОРМ.
                      3. Копія паспорту та коду заявника.

                      18.01.2019 __________________ ПІБ.

                      Pavlyshyn а какой минимальный срок всех судебных тоже?

                        Alexey_Karpenko
                        Минимальный около 3-4 месяцев по первой инстанции. С апелляцией где-то 6-7 месяцев.

                          Спасибо,что помогаете,но и я как понимающий человек готов вас отблагодарить,как с вами связаться?ведь Аня как -то с вами связалась.

                          • shtondik відповіли на це повідомлення.