Купила арестованную квартиру на торгах. Пришли счета - существует комунальный долг. Писали заявления в комунальные службы по этому вопросу - ни о кого ничего не добились. Кто вообще должен оплачивать возникшие долги - не Исполнительная ли служба, которая являлась продавцом арестованного имущества и которой перечислялись в итоге деньги за покупку квариры.

    А при чем тут исполнительная?

    • Femida подобається це.

    долги за коммунальные накопились за время , когда Исполнительная служба являлась стороной принудительного производства, т.е. была уполномочена принудительно продавать квартиру. Кто эти долги обязан платить? Если предыдущий собственник (должник), то каким образом я, как новый покупатель могу на него повлиять? Квартира была арестована и должник вообще не попадал в эту квартиру последнее время. Повторюсь - долги накопились за время исполнительного производства

      Долги того, чье имущество было до того момента пока вы не оформили свидетельство о собственности. Что я имею в виду, именно документально чье оно было. Если на должнике то долг заним, если банк взял набалан , то он должник.никак не вы.
      Хотя, конечно, комун. службы включают режим непонимания ситуации. И твердят что то о том что вы купили квартиру с долгами.
      Я делал так, брал справкуо задолженности и писал заявление в полицию, прокуратуру о вымогательстве со стороны комун служб.
      tinnav

      • Femida подобається це.

      спасибо за совет. А что дальше происходило? Полиция предпринимала какие-л. действия? Чем закончилась в итоге ситуация с долгами?

        Мне перезванивали по очереди из разных служб и говорили что вышла ошибка. И долга нет у меня

        • champion99 подобається це.
        • sleeper відповіли на це повідомлення.

          большое спасибо, пропробуем так). А писать сразу и в полицию, и в прокуратуру? И подскажите , пожалуйста, сколько времени у Вас все это заняло? (пока уже дождались звонков от комунальных служб)

            Не скажу вам, не помню

              А ми відразу після переоформлення зверталися саме в комунальні служби письмово з заявами накшталт відкрити нові о/р або виключити із рахунків заборгованість попередніх власників.

              Мы тоже написали письма в коммунальные службы, по - придомовой территории они открыли новый счет, но по прежнему присылают отдельный счет с долгом (т.е. мы получам сейчас 2 счета), а по всем остальным - вот уже 4й месяц и никаких ответов. Выясняли - говорят, статус - в работе))

                рік пізніше

                Доброго времени суток. Меня тоже интересует этот вопрос. Пыталась найти для себя ответы в законе о "житлово-комунальних послугах", но пока точного ответа не нашла(

                  Новый собственник не обязан платить коммунальные долги за старого собственника. Но "не обязан" не значит что с Вас не будут требовать погашения этого долга. Будут оперировать понятиями "лицевой счет", "адрес объекта", почему не взяли справку в том, что все долги по коммуналке погашены, перед покупкой и т.д. Можно стоять на своем, и биться головой об стену, можно договариваться 50/50. Но по закону - Вы не обязаны выплачивать долги предыдущего собственника. Только в новых Правилах пользования электрической энергией есть обязанность оплатить долги предыдущего абонента, но и она не аксиоматичная, и ее можно обойти.

                  Нові власники нерухомості не зобов’язані сплачувати борги попередніх власників по комуналці (ВС/ВП № 757/45133/15-ц від 08.05.2018)

                  Смотрите решение 757/45133/15-ц від 08.05.2018 в реестре.

                  Досить часто покупці нерухомості на вторинному ринку стикаються із небажанням підприємств, які надають комунальні послуги, послуги з енергопостачання укладати з новими власниками відповідні договори мотивуючи це тим, що колишні власники мають чималі борги перед такими компаніями таким чином фактично вимушуючи погасити борги «за того парня».
                  Але у даному рішенні Велика Палата стала на бік споживачів.
                  У справі, рішення у якій пропонується до уваги, фізична особа придбала цілісний майновий комплекс. Проте на неодноразові звернення про укладення договору про користування електроенергією та підключення нерухомого майна до електропостачання ПАТ «Київенерго» відмовило з тих підстав, що договір із попереднім власником не розірвано з огляду на наявну заборгованість за надані послуги та запропоновано йому сплатити борг попереднього власника.
                  У зв’язку із цим новий власник звернувся до суду із позовом до енергогенеруючої компанії із позовом про зобов’язання ПАТ «Київенерго» укласти з ним договір про постачання електричної енергії до майнового комплексу.
                  Рішенням місцевого суду, з яким погодився і апеляційний суд, позов задоволено.
                  На вказані рішення енергопостачем подано касаційну скаргу, яку вмотивовано тим, що у зв'язку з наявністю нерозірваного договору про постачання електричної енергії із попереднім споживачем укласти такий договір із новим споживачем неможливо.
                  Велика Палата залишила судові рішення у справі в силі.
                  В обґрунтування своєї позиції ВП вказала, що відповідно до пункту 6.18 Правил користування електричною енергією у разі звільнення займаного приміщення та/або остаточного припинення користування електричною енергією споживач зобов'язаний повідомити постачальника електричної енергії та (у разі наявності відповідного договору) електропередавальну організацію або основного споживача не пізніше ніж за 20 робочих днів до дня звільнення приміщення та/або остаточного припинення користування електричною енергією та надати заяву щодо розірвання договору, і в цей самий термін здійснити сплату всіх видів платежів, передбачених відповідними договорами, до заявленого споживачем дня звільнення приміщення та/або остаточного припинення користування електричною енергією включно.
                  Постачальник електричної енергії зобов'язаний припинити постачання електричної енергії за договором, а електропередавальна організація (основний споживач) - передачу електричної енергії (спільне використання технологічних електричних мереж) з заявленого споживачем дня звільнення приміщення та/або остаточного припинення користування електричною енергією. За умови одночасного розірвання договору про постачання електричної енергії з попереднім споживачем, виплати всіх видів платежів, передбачених відповідними договорами, та звернення нового споживача щодо укладення договору про постачання електричної енергії в межах одного розрахункового періоду припинення електропостачання об'єкта не здійснюється.
                  У разі неповідомлення або несвоєчасного повідомлення споживачем постачальника електричної енергії та (у разі наявності відповідного договору) електропередавальну організацію або основного споживача про звільнення приміщення та/або остаточного припинення користування електричною енергією споживач зобов'язаний здійснювати оплату спожитої на таких об'єктах електричної енергії та інших платежів виходячи з умов відповідних договорів.
                  З новим споживачем укладаються договори відповідно до вимог законодавства України, зокрема цих Правил та нормативно-технічних документів, після розірвання договорів зі споживачем, який звільняє приміщення.
                  Тобто зобов'язання з розірвання договору про постачання електричної енергії з попереднім споживачем покладені на сторони такого договору і новий власник, який виявив бажання стати споживачем електричної енергії, не наділений ні повноваженнями вчиняти дії, направлені на розірвання договору про постачання електричної енергії, стороною якого він не був, ні нести будь-яких обов'язків у правовідносинах, які виникли між іншими суб'єктами.
                  Згідно ст.ст. 6, 627 ЦК України свобода договору полягає в праві сторін вільно вирішувати питання при укладенні договору, виборі контрагентів та погодженні умов договору.
                  Закріпивши принцип свободи договору, ЦК України разом з тим визначив, що свобода договору не є безмежною, оскільки відповідно до абзацу другого частини третьої статті 6 та статті 627 цього Кодексу при укладенні договору, виборі контрагентів, визначенні умов договору сторони не можуть діяти всупереч положенням цього Кодексу та інших актів цивільного законодавства.
                  Зазначені положення узгоджуються з нормами частини першої статті 203, частини першої статті 215 ЦК України, відповідно до яких підставою недійсності правочинів є суперечність їх актам цивільного законодавства.
                  Відповідно до пункту 1.9 ПКЕЕ постачальники електричної енергії за регульованим тарифом на закріпленій території не мають права відмовити споживачу або субспоживачу, електроустановки якого розташовані на цій території, в укладенні договору, за умови дотримання вимог законодавства України, зокрема цих Правил та інших нормативно-технічних документів.
                  Пунктом 8.2 ПКЕЕ передбачено, що постачальник електричної енергії за регульованим тарифом зобов'язаний укладати договори про постачання електричної енергії з усіма споживачами, які заявили про бажання купувати електричну енергію та об'єкти яких розташовані на території здійснення ліцензованої діяльності постачальником електричної енергії за регульованим тарифом.
                  Згідно ч. 3 ст. 6, ч. 1 ст. 630 ЦК України, ПКЕЕ убачається, що умови типового договору про постачання електричної енергії, що набули юридично обов'язкового значення в силу актів цивільного законодавства, є обов'язковими для сторін договору, які не мають права відступити від їх положень і врегулювати свої відносини на власний розсуд.
                  Укладення договору про постачання електричної енергії є обов'язком постачальника електричної енергії і запропонований договір повинен відповідати типовому договору про постачання електричної енергії (додаток 3 до ПКЕЕ). Відмова постачальника електричної енергії від укладення договору в такому разі суперечить вимогам частини третьої статті 6, статей 627, 630 ЦК України та ПКЕЕ.

                    Maestro 757/45133/15-ц від 08.05.2018 в реестре

                    спасибо огромное за информацию)

                      2 роки пізніше

                      Evgenii У вас не осталось копии заявления в полицию и прокуратуру? Если не трудно сбросьте на sleeper@ua.fm Буду очень благодарен

                        Написати відповідь...